DIY Doğum Günü Süsleri Yapılışı

Biz anneler için doğum günleri çok önemli. Tüm aile fertlerinin doğum günleri tek tek aklımızdadır. Özellikle çocukların ilk yaş doğum günleri özenle kutlanır. Onlar bir şey anlamasa da kalabalıkla farklı bir gün geçirip ileride bakacağı harika görsellikte foroğraflara sahip olur 🙂 Bebeklerimizin ve çocuklarımızın doğumgünleri için hazırlanan süsleri hazır da alabiliriz kendimiz evde süsler hazırlayabiliriz. Anne eli değmeden olmaz bu işler 🙂 Uygun fiyatlı şık görünümlü düğum günü süsleri yapılışı.

Çok beğeneceğinizi düşündüğümüz doğum günü süsü yapılışı. Çocuklarımızın doğum günlerinde kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir süs. Hemde maliyeti çok düşük. Baby showerlerde kullanabilirsiniz. Satın almanıza gerek yok. Kendiniz yapabilirsiniz.

Daha önce de sizlere keçeden doğum günü süsü yapılışı göstermiştik. Keçeden 1 yaş için süs yapmıştık. Bebek mevlütlerinde, yeni doğan hatırası olarak keçe at yapılışı ve lavanta kesesi nasıl yapılır onları da anlatmıştık. Bu doğum günü süsleri de çok hoşunuza gidecek. Bu anlattığımız el işi süs yapılışında kağıt peçete kullanılmış siz bunu örgü ipi ile süs yapabilirsiniz. Ponpon yaparsınız ve ponponları yapıştırırsınız. Kartonu renkli boyayıp dantela ipler var  ya da fırfırlı ipler var onları yapıştırabilirsiniz. Fikir burada geliştirin.

Doğum Günü Süsleri Nasıl Yapılır ?

  • Karton
  • Renkli peçete
  • Zımba
  • Sürfile makası 

Karton üzerine 2 şeklini çizelim ve keselim. Siz bir, üç ve diğer rakamlar içinde hazırlayabilirsiniz.

Kağıt peçeteyi alın ve bir akordiyon şeklinde katlayın.

Daha sonra ortadan ikiye katlayın ve zımba ile tutturun.

Sürfile makası ile peçetenin uç kısımlarını kesin.

Kestikten sonra elinizle peçeteyi açarak çiçek şekli verin.

Çiçeğin alt kısmına tutkal sürüp karton üzerine yapıştırın.

Birbirine yakın şekilde peçete çiçeklerimizi karton üzerine yapıştıralım.

Artık bittiğinde kızınız, oğlunuz için hazırladığınız parti süsü hazır. Yapacağınız doğum günlerinde, baby showerlerde kullanabilirsiniz.

Sizlere aynı yöntemle yapılmış farklı doğum günü fotoğrafları hazırladık. Karton üzerine isim yazıp aynı şekilde çiçek yapıştırarak süsleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın