Desenli İşkembe Örgü Modeli Yapılışı videolu

İşkembe örgü modeli nasıl örülür sizlere videolu olarak hazırladık. Tüm örgü modellerine çok yakışıyor. Kazak modellerine, atkı – bere modellerine , hırka modellerine çok yakışıyor. Yapılışı hem yazılı olarak hemde videolu olarak paylaşımımızda bulabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde, boyunluk modellerinde de kullanabilirsiniz. Erkek kazak modellerinde de uygulayabilirsiniz. Daha önce böyle bir paylaşımımız olmuştu.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Şimdi yapılışını detaylı olarak görelim.

Desenli İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

Şişe ilmekleri atarak başlayalım. 3 ün katları artı 2 ilmek atarak yapıyoruz. Modeli kavramak açısından 32 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Daha sonra 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonra doladığımız ve sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Ve tekrar 2 ilmek ters örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sonraki 4 ilmeği doladığımız dahil düz örelim. 1 kez şişe ip dolayalım. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 kez ip dolayalım. Ve ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Ve sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

5.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. 1 ip dola, 1 örmeden al, ve tekrar ters olarak örelim. Bir önceki turda doladığımız ve yanındaki ilmeği ters  olarak örüyoruz.

6.tur : İlk ilmeği örmeden al . İp dolayarak soldaki 2 ilmeği diğer şişe al. 2 ilmek düz ör. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ettir.

Videoda daha ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz. Karışık gibi gelebilir ama kolay bir model.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın