Deniz Minaresi Örgü Modeli Yapılışı videolu

Deniz Minaresi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şimdi anlatacağımız örgü modeli her türlü örgü modeli yapılışlarında kullanılabilir. Bebek örgülerinde y ada yelek modellerinde kullanılabilir. Battaniye yapılışında kullanılabilir. Kırlent yapabiliriz. Dekoratif örgü modellerinde kullanılbilir. Aklınıza gelen her yere yakışır. Son yılların tercih edilen örgü modeli deniz minaresi örneği. Şişimize ilmekleri atalım ve birkaç sıra önden düz , arkadan ters olarak örelim. Sonrasında örneği kurmaya başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2. ilmeği düz olarak öreli. 3. ilmeğe şişimizi geçirip 1 kez düz olarak örelim. Şişten ilmekleri çıkartmayalım. Şişe 1 kez ip dolayıp sol şişte olan ilmeğin altındaki ilmekten şişi geçirerek düz olarak örelim. İlmekleri yine çıkartmıyoruz. 1 kez daha şişe ip dolayıp bu seferde onların altındaki ilmek içinden geçirerek örüyoruz.

Şişe 1 kez daha ip dolayıp onların altındaki ilmekten düz olarak örüyoruz. Bu işlemi 1 kez daha tekrar ediyoruz. Sonra bir tığ alıp bu ilmeklerin hepsinin içinden tığı geçiriyoruz. Sol şişteki ilk ilmeği düz olarak tığ ile örüp aynı ilmekler tığdaki diğer ilmekleri de örüyoruz. Sonra bu ilmeği sağ şişe alıyoruz. Ve sol şişteki ilmeği çıkartıp örmeye devam ediyoruz.

Biraz anlatım karışık gelmiş olabilir ama çok kolay bir model. Şişi ve ipi elinize alıp örmeye başladığınızda göreceksiniz. Vidoyu da izlediğinizde aslında çok kolay bir örnek olduğunu göreceksiniz.

Deniz Minaresi Örgü Modeli Yapılışı Video

 

Bir cevap yazın