Dantel Örgü Bolero Yapımı

Dantel Örgü Bolero Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Boleronun vücut ve kol kısmını aşağıdaki şema 2 de olduğu gibi yapıyoruz. Yani beden uzunluğu kadar zincir çekiyoruz. Sonra 3 zincir çekiyoruz. Ve 3. zincir üzerine trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Hiç zincir çekmeden 3. zincir üzerine batıp aynı şekilde V yapıyoruz. Örgü bitine kadar.

Bluzun şeması ise aşağıdaki gibidir.

Beden uzunluğunca zincir çekip kol kısımlarından eksiltme yaparak örüyoruz.

Beden bittiğine göre kollara geçebiliriz. Aşağıdaki şemadan takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Kolların zincir kısımlarını ördük 2 sıra V yaptık şimdi dantel kısmına geçebiliriz.

Dantelimizin şeması aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki gibi görünecektir.

Kolları dikip yaka kısmına da dantel yapalım.

Eğer kol yapmak istiyorsanız kol kısmından ipi sabitleyerek aynı şekilde örmeye devam edelim.

İçine aynı desende elbise örmek isterseniz şablon aşağıdaki gibidir.

Tabiki birde şapka.

Şahane oldu öyle değil mi.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

 

 

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/5761256/

http://www.stranamam.ru/post/5737150/

http://www.stranamam.ru/post/1518634/

 

Bir cevap yazın