Dalgalı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı , videolu

Merhaba hanımlar, sizlerle farklı örgü modelleri yapılışları paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi paylaşacağımız örgü modeli battaniye örgü modelleri arasında tutulan sevilen bir tığ işi örgü modelidir. Dalgalı örgü modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Farklı battaniye modelleri yapılışlarını da sizlerle daha önce çokca paylaştık. Bu modeli rengarenk de yapabilirsiniz. Tek renk de yapabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi hangi yün ile yapılır : Kullanacağınız ip çeşitleri : kartopu flora olur, ya da bebe yünleri , alize diva .. gibi iplerle yapabilirsiniz.

Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

İstediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. 7. zincir üzerine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Aynı yere aynı şekilde 1 trabzan daha yapıyoruz. Yanındaki zincire atlıyoruz ve tığa iki kez ip dolayarak 2 trabzan yapıyoruz. Yine yanındaki ilmeğe atlayıp aynı şekilde 2 trabzan daha yapıyoruz.

1 zincir atlayıp diğer zincire 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. 1 er zincir atlayarak 5 trabzan yapıyoruz. 1 zincir atlayarak devam ediyoruz 6 kez aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Toplamda 12 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi önden batarak sıra boyunca tekli trabzan yapıyoruz. Yani ilmek alarak önden batıp hepsini tek seferde örüyoruz.

Model bu şekilde 1 ve 2. turları tekrar edilerek yapılıyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar turları tekrar ederek örebilirsiniz. Renk renk de yapabilirsiniz. Renkli de çok güzel oluyor. Mesela ana renk olarak beyazı kullanıp tekli trabzan olan yerleri bir sıra pembe, sonraki tekli trabzan sırasında yeşil, sonrakinde sarı, sonrakinde mavi olarak yapabilirsiniz. Çok güzel oluyor. İsterseniz tek renk de örebilirsiniz.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Kaynak: http://www.meladorascreations.com/lacy-zig-zag-ripple-stitch-free-crochet-pattern/

 

Bir cevap yazın