Dalgalı Desen Tığ İşi Bere Nasıl Yapılır Tarifi

Dalgalı desen çocukların çok seveceği güzel bir tığ desenidir. Bebek battaniyesi yapımında da kullanıldığını görmüştüm. Tığ ile bere yapımı anlatımını sizlere sunacağımız bu konuda. Dalgalı modeller yapımını bir kez öğrendiğinizde yapmaktan vazgeçemeyeceğiniz kadar güzel örgü modelidir. Bere yapımı anlatımını nasıl yapıldığını anlatan farklı örgü modellerinden oluşan bere yapımı anlatımı konularımızda bulunmaktadır.

Sitemizde bulunan diğer tariflere de bakabilirsiniz. Tığ işi bere yapmanın ilk adımı tığ işi lastik yapımını bilmektir. Tığ işi lastik yapımı ile sizler de çok güzel örgü modelleri yapabilirsiniz. Aşağıda anlatımını bulacağınız çocuk beresi yapımı anlatımını tığ ile yapıyoruz. Arta kalan yünlerinizi de değerlendirebileceğiniz çok güzel bir örgü modelidir.

Dalgalı model olması hareketlilik katıyor. Ayrıca kızlar ya da erkeklere uygun renkler ile hem kız çocuk beresi yapılışı hem de erkek çocuk beresi yapılışında kullanabilirsiniz modeli. Kız ya da erkek örgü modellerinde asıl seçenek renkler ile oluşur.

 

Bir cevap yazın