CupCake Kutu Amigurumi Kutu Yapımı

Cupcake kutu amigurumu kutu yapımı anlatımını sizlerle paylaşacağız. İstediğiniz gibi süsleyerek yapabileceğiniz örgü kutu modelleri sizin zevk ve tasarımınızı yansıtacak. Ortama uygun modeller ile renkler ile örebileceğiniz aksesuar örgü modelleri ile evinizi yaşayan eve dönüştürün.

Çok şık ve güzel örgü modelleri bulunmakta ev aksesuarları olarak kullanabileceğiniz. Özellikle salon , banyo ve çocuk odası için şık ve süslü örnekler mevcut. Yatak odası için ise sade ve şıklık göz önüne alınarak modelleri inceleyebilir ve örebilirsiniz. Yapamayacağınız örgü modellerini satın alabilirsiniz.

Daha öncede çocuklar için oyuncak yapımında kullandığımız amigurumi tekniği ile öreceğimiz cupcake kutumuza sihirli halka ile başlayarak 8 sık iğne yapıyoruz. Her sırayı 1 artırarak 16 sık iğneye tamamlıyoruz. Üst sıraya geçtiğimizde yine aynı yöne 1 sık iğne 1 artırma ile sıra sonuna kadar 24 sık iğne yapıyoruz. Diğer sırada 2 sık iğne, 1 artırma ile 32 sık iğne yapıyoruz. Son sıraya geldiğimizde 3 sık iğne 1 artırma ile 40 sık iğneye tamamlayıp etrafını yine sık iğne dolanıyoruz.

Cupcake bölümünün son 4 sırasında sık iğne örmeye devam ediyoruz. 2 zincir çekip 2. sık iğneyi atlayıp tekrar sık iğne işlemini sıra bitene kadar tekrarlıyoruz. Zincirin içine 6 tane tekli tırabzan, sık şeklinde sıra sonuna kadar yapıp bu parçamızı tamamlıyoruz. Kapak kısmının yapılışı için 71 zincirle daire yapıp, üzerini sık iğne ile tamamlıyoruz. Örmüş olduğunun kutunun boyutuna göre örgünüzün ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın