Çok Kolay Yastık Battaniye Yapılışı

Yastık olabilen örgü battaniye modelleri içinde örgüye yeni başlayanlar için yeni ve kolay bir tarif vermek istiyorum sizlere. Sadeec haraşo örgü yapmayı bilin yani sadece düz örgü yapmayı bilin yeterli. Gelin şimdi bu güzel ve yapılışı kolay örgü yastık olabilen battaniye modeli yapılışını anlatalım ve tabii ki görsellerle nasıl katlanır gösterelim.

Örgü Yastık Olabilen Battaniye Yapılışı

Yastık olabilen örgü battaniye yapılışı anlatacağız: Örgüye 120 ilmek başlıyoruz ve 34 tane haraşo dişi yani düz örgü sırası ile 64 sıra örüyoruz. Ve renk değiştiriğ 34 diş daha örüyoruz. 3. rengi takarak yine 34 diş örüyoruz ve tüm ilmekleri kesiyoruz. Cep için 34 ilmek başla 60 sıra her iki yöndede düz ör 30 haraşo dişi olsun yanı 30 sıra ters örmüş ol ilmekleri kes.  cebi orta noktaya dıkın kısa kenardakı yere resımdekı gıbı sonrada katlayın yastık olsun .. Katlama resimleri de aşağıda kolay gelsin .

Yastık battaniye renk şablonu

örgü Yastık olan  battaniye nasıl katlanır?

 

Evet şimdi örgü katlayınca  yastık olabilen battaniye modeli yapılışından sonra nasıl görünüyor bakalım :

Modelin orjinal anlatımını görmek isterseniz : kolay-orgu-yastık-battaniye-yapilisi-3

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Kaynak : http://www.lionbrand.com/knitting-pattern-car-blanket-pillow-1.html

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın