Çok Kolay Tığ Örgü Zincir Model Yapılışı

Çok kolay tığ örgü zincir model yapılışı anlatımını bulacağınız yazımızda örgü modelini çok basit yapılışı olan bir örnektir. Örgü modelleri yapılışları tığ örgü modelleri özellikle bazıları çok ip yer bu örgü modeli hem çok kısa sürede bitirilir hem de çok kolay yapılır.

Orta incelik ip 2 numara tığ kullanıldı. Model Çift sayıdan 5 katları hesaplanarak kurulur. 20,30,40, gibi en son zincir bitimi bu şekilde olmalı. Öreceğiniz örgünün sayısı kadar zincir oluşturulur. 2 zincir fazla çekip 3 zincire sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim ve alt zincirden 5 zincire sık iğne yapalım. Bu sayılarımızla ilk sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim. Geriye dönüp dibine batalım sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim. 2 kez tığ dolayalım ve sık iğneye batalım.

İlk ilmeği tek 2 ve 2 toplayalım.3 ilmek bırakalım. 2 tane trabzan yapalım.Diğer köşeye kadar ara zincirleri 5 çekelim. Sık iğne 2 dolamalı 3 kez çekmeli 2 tane trabzan yapalım. Sıra bitiminde 2 kez tığ dolayalım 4 lü trabzan yapalım. Sıra tekrarı ile devam edelim. Model 2 sıradan oluşmaktadır. Bluzlar da, yeleklerde, kırlent yapımında bir çok alanda kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın