Çok Kolay İğne Oyası Çiçek Motifi Yapılışı

Merhaba, sizlere bu kadar kolay mıymış diyeceğiniz bir iğne oyası modeli anlatımı sunacağız. Gerçekten en sevdiğim model bu diyebilirim.

Farklı renkler ile farklı yazma oya modeli olarak kullanılabilir. Dikdörtgen desensiz yazmalara çok yakıştırıyorum. Namaz başörtüsü olarak kullanılması çok hoşuma gidiyor.

Dualarda , mevlütlerde kullanılan başörtüsü yazma modelleri arasında çok şık sade ve dikkati sadece güzelliği kibarlığı ile çeken bir model.

Her rengi ayrı güzel duruyor. Bir de orkide çiçeğine benzeyen yazma çiçek motifi var onu da çok beğeniyorum. İçinden sarı düğümlü ipler çıkıyor o biraz daha meşakkatli.

En çok yapmayı istediğim şey çocuklarıma kullanabilecekleri bir şeyler örmekti. Çok şükür yaptım. Bir de bu iğne oyası tek bilmediğim el sanatı. Onu öğrenmek isterdim. Ama artık gözlerim bozulma yaşına geldim neredeyse..

Yapılanları seyretmekle yetineceğim sanırım bundan sonra da. Büyük şiş ve tığlar ile öreceğim daha nice örgü modelleri anlatımları yapılışı tarifleri ile sizlerle olacağım.

Bir cevap yazın