Çilekli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Çilekli yuvarlak lif modeli yapılışı anlatımını sizlere sunacağız. Yazılı olarak da bahsedeceğiz ancak sizler videoliu anlatımdan da takip edebilirsiniz. Sizler istediğiniz renkleri konbin yaparak hazırlayabilirsiniz lif örneklerinizi. Yuvarlak lif modeli yapımı anlatımını , sitemizdeki farklı örneklerde de bulabilirsiniz.

Yuvarlak lif modeli standart herkesin yapabileceği bir lif modelidir. Yuvarlak kese lif modeli ise aynı liften iki tane yapmanız gerekiyor demektir. Kese lif örneklerinde alt ve üst lif bölümü iki adet örerek yapılıyor. Aynı ölçülerde olmasına dikkat edin. Yuvarlak lif modeli yapılışı aşağıda videolu anlatımda çok güzel bir şekilde ayrıntılı açıklamalı anlatılmıştır.

Size modelin yapılışından da bahsetmek isteriz : Yuvarlak çilek lif modeli Modelimizin yapımında 6 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanılıyor. Modelimize orta kısımdan zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Bu halkanın içine 10 tane tekli fıstık yapıyoruz. Yıldız tekniğiyle 5 dilimden oluşan bu modele ipler içten yürütülerek kırmızı renk ipimizle çilek yapıyoruz. Üst sıralarda çileğimizin yapraklarınıda yaparak modeli bitiriyoruz. Son olarak beyaz kısma kırmızı renk iple, kırmızı kısma da beyaz renk iple ikili fıstık üzeri tekli fıstık yaparak kenar oyamızı yapıp sonlandıroyoruz.

 

 

Bir cevap yazın