Çiçek Kırlent Yapılışı

Çiçek Kırlent Modeli Nasıl Yapılır ?

Çok güzel bir örgü kırlent modelinden bahsedeceğim sizlere. İster sade ister renkli olarak örebilirsiniz. Yaptığınız kırlent modellerine , bebek battaniyesi modellerine yakışacak bir kenar oyası modeli.

Malzemeler

  • Tığ
  • Orta kalınlıkta ip
  • Makas

6 zincir çekip ilk zincir içine trabzan yapalım.

Aynı yere batarak aralarda 3 zincir çekerek 7 yuva olacak şekilde tekrar edelim.

İlk yuva içine sırası ile 1 sık iğne , 3 trabzan , 1 sık iğne yapalım.

Aynı işlemi diğer yuvalara da yapalım.

Şimdi yaprakların arkasından resimde gördüğünüz gibi tığ geçirelim.

4 zincir çekip yine resimdeki gibi batarak yuva oluşturalım.

Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ederek yuvaları bitirelim.

Yuvanın içine 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 5 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım. Aynı işlemleri diğer yuvalar içine de yapalım.

3. kat için 6 zincir çekip yaprakların arkasından yuva oluşturalım. Daha sonra bu yuvaların içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 7 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıp diğer yuvalara da aynı işlemi yaparak örmeye devam edelim.

Çiçek yapraklarının kat sayısını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Her katta renk değiştirebilirsiniz. Etrafına bir sıra trabzan örerek köşe kısmı oluşturarak bir motif yapmış olursunuz. Ve motifleri karşılıklı sık iğne ile birleştirerek tığ işi kırlent modeli, bebek battaniyesi modeli, tığ işi hırka modeli yapabilirsiniz. Çok şık bir görüntü ortaya çıkıyor. Renk renk yapılmış çiçek kırlent örnekleri. Beğendiğiniz, sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Balkonlarınızda , salonlarınızda , ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ördüğünüz kırlent modellerini bizimle paylaşmayı unutmayın.

galeri :

 

Kaynak : https://www.guidecentr.al/crochet-a-beautiful3d-flower

 

Bir cevap yazın