Cevizli Ekmek Tarifi

Merhaba, sizlere haftasonu yapabileceğiniz , misafir menüsünde yapabileceğiniz ve çocuklarınızın beslenmesine yapabileceğiniz besleyici ve sağlıklı bir ekmek tarifi vereceğiz. Tarifi aynen ölçüleri ile uygularsanız ki bu bütün tariflerimiz için geçerlidir kesinlikle resimde gördüğnğüüz ürünü elde edeceksiniz. Çünkü tüm tariflerimiz denenmiştir.

Şimdi size bu güzel tarifi yapabilmeniz için malzemeler ve yapılışından bahsedelim; un tuz maya ılık su ile yogurun biraz yumuşak hamur olsun portakal büyüklüğünde beze yapın açıp sıvıyağ sürün ceviz veya kuru üzüm serpin ayni sekilde 4 sıra üst üste börek açar gibi serin siniye sonra kare kare kesip dolayın uzunlamasına uzatın yağlanmış tepsiye sıralayın üzerine yumurta yoğurt sıvıyağ karışımı sürün fırına verin pişince alin

Resimde gördüğünüz gibi hamuru oldukça yumuşak olacak. Koparıp beze yapabilmek için elinizi yağlayın bu sayede yapışmayacaktır. Bezelerden sonra açmak için de yağ kullanıyoruz. Başka bir tarifte tahin ve pekmez karışımı sürmeyi deneyeceğim. Onun sonucunu da sizlerle paylaşacağım.

Bir cevap yazın