Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Şimdi sizlere anlatacağımız yelek modeli örgüye yeni başlayanlara kolay yelek yapılışı modeli olarak literatürde yerini alabilir. Haraşo örgü modeli yapılışını bilenler için kolay bir model. Haraşo yu bir türlü yapamıyorum diyorsanız kolay haraşo örgü anlatımını sizlere yapayım : örgünün her iki tarafında da düz örgü tekniği ile örün. Bu şekilde bir sıra düz 1 sıra ters örgü görünümü yani tam da haraşo örgü görünümü elde edeceksiniz. Bebek yelek modellerinde çok kullanılan haraşo örgü modeli bebek yelekleri yapılışları kolay yelek modeli olduğundan çok tercih edilir.

Kolay Haraşo Modeli Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Örgü bebek yeleği modeli ne  olursa olsun onu aplikeler ile süsleyebilirsiniz. Aplike modelleri yapılışları daha önce sitemizde sizlerle paylaşmıştık. Mavi bebek yeleği modeli yapılışı nı bizimle paylaştığı için Selin Tokalı hanıma teşekkür ederiz.  Haraşo örgü bebek yeleği alttan başlanıyor ve bütün olarak örülen bebek yeleği modeli. Yani alttan başlanıyor ve kol ayrımlarına gelene kadar bütün örülüyor sonra kol yaka ayrımları yapılıyor ve bebek yeleği modeli tamamlanıyor.

Bebek Yeleği yapılışı açıklaması Selin Hanımın yazdığı şekilde aynen aktarılmıştır :

“150 ilmek alttan baslaniyor.  40.siradaki harosada ilk deligimi actim.45.sira da kol ayriliyor 40 40 önleri ayirdim 70 arka kol atini 5 ilmek birden kestim daha sonra 9 harosa yan bant haric 22 ilmek kalana kadar kesmeye devam ettim daha sonra yakadan da 1 1 kestim 17 ilmek kaliyor kolda. 4 numara sis ile ördum”

Anlaşılmayan bır yer olursa yorum bırakabilirsiniz. Kendısı de bız de konuların takipçisiyiz en kısa sürede sizlere yanıt verilecektir.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın