Baykuş Aplike Yapılışı Anlatımı

Baykuş aplike yapılışı anlatımı sizler ile. Sizlere yapılışı anlatımını resimlerle birlikte göstererek sunacağız. Sitemizde bir çok örgü modeli yapılışı anlatımı bu şekilde herkesin anlayacağı kadar sade bir anlatımla sunulmaktadır. Örgüye yeni başlayanlar ya da az anlayanlar ve profesyonel dediğim kesim için uygun modeller bulunmaktadır. Profesyoneller bu işe yıllarını vermiş ve farklı bir çok model icra etmiş aynı zamanda bakarak model çıkaran hanımlardır.

Şiş örgü modelleri ve tığ örgü modellerinde bakarak model çıkarana kadar çalışın, farklı modeller yapmaya çalışın o zaman bir görüntüyü gördüğünüzde ona yaklaşmak için hangi örgü tekniklerini kullanacağınızı kolayca anlayabilirsiniz. Bakarak örgü modeli çıkarmak hayal etmek ile olur. Kendiniz bile örgü modeli üretebilirsiniz. İki modeli birleştirebilir ya da bir modelin farklı tekniğini farklı bir örgü modeline uygulayabilirsiniz. Her şey harika tasarımlar farklı örgü modelleri yapılışları bu şeklide ortaya çıkıyor.

Burada anlatılan baykuş örgü aplike modeli yapımı ile sizler de örgü modellerini süsleyebilir, bir örgü çocuk elbisesine cep olarak kullanabilir ya da örgü boleroya yaka süsü olarak ya da ceket süsü olarak kullanabilirsiniz. Bir çok örgü modelinde kullanabileceğiniz gibi , kenarından motif yapmak için küçük karelerle trabzan örgü tekniği ile kare motif yapabilir ve birleştirerek battaniye ve kırlent yapabilirsiniz. Ya da bu aplike modelinden iki adet yapar içini doldurur diker bir küçük baykuş oyuncak yapmış olursunuz Amigurumi başkuş nasıl yapılır diye aramanıza gerek yok .. Farklı bir çok şey yapılabilir , içini lavanta ile doldurup lavanta kesesi yapabilirsiniz dolaplarınız için.

Malzemeler

  • Parmak ağırlığındaki iplik (16 wpi) ana renkte küçük bir miktar, beyaz ve iki tamamlayıcı renk
  • Tığ kanca boyutu G / 4.00 mm
  • Siyah nakış skein
  • İğne

Kullanılan kısaltmalar / dikişler 

ch – zincir 
sl st – kayma dikiş 
sc – tek kroşe 
hdc – yarım çift kroşe 
dc – çift kroşe 
sc2tog – tek kroşe ardışık 2 dikişte birlikte çalıştı (azaltma)

Boyut

Bitmiş baykuş yaklaşık 2.75 x 3 inç ölçer

Not

Model standart Amerikan terminolojisinde yazılmıştır

Talimat

Her turun sonunda katılmadan sürekli turlarda çalışın. İlerlerken yukarı hareket ettirerek her turun başına bir işaretçi yerleştirin. 

Tur 1: Ana renk ch 4’ü kullanarak, kancadan 2. ve 3. ch’de, son ch’de 3 sc, diğer tarafta sc, diğer tarafta sc, sonraki ch’de 2 sc kullanın. (8 sc) 
Tur 2: sonraki sc’de 2 sc, sonraki sc’de sc, sonraki 3 sc’de 2 sc, sonraki sc’de sc, sonraki 2 sc’de 2 sc (14 sc) 
Yuvarlak sc: sonraki sc’de 3: 2 sc sonraki 2 sc, sonraki sc 2 sc, tekrar [sc sc sonraki sc, sonraki sc 2 sc], 2 kere sc, sonraki 2 sc, tekrar [sc sc sonraki sc, bir sonraki sc sc] 2 kez (20 sc) 
4. Tur:Bir sonraki sc de 2 sc, bir sonraki sc de sc, bir sonraki sc de 2 sc, bir sonraki sc de 2 sc, bir sonraki sc de 2 sc, 2 kez, bir sonraki sc de sc, bir sonraki sc de 2 sc, tekrarlayın sonraki 2 sc] 2 kez (26 sc) 
Yuvarlak sc 5: 2 sc sonraki sc, sc sonraki 4 sc, 2 sc sonraki sc, tekrar [sc 3 sonraki sc, 2 sc sonraki 2], sc sonraki 4 sc’de, [sc sc sonraki sc’de 2 sc, sonraki 3 sc’de sc] 2 kez (32 sc) 
Yuvarlak 6: Sc her Sc etrafında (32 sc). Kulakları çalıştırmaya devam et.

Sağ kulak

Sıra 1: Bir sonraki 4 saniyede Sc. Çevirin. 
Satır 2: Ch 1, iki kez sc2tog. Çevirin. 
Row 3: Ch 1, sc2tog, ch 1, 3 kulağın kenarı boyunca sc, sonraki 7 sc’de sc.

Sol kulak

Satır 2: Ch 1, iki kez sc2tog. Çevirin. 
Sıra 3: Ch 1, sc2tog, kulağın kenarı boyunca ch 1, 3 sc, bir sonraki sc’ye geçin ve sabitleyin.

Sol kanat

Bağlandığınız yerdeki st’de yeni bir renge, bir sonraki st’de ch 1, 2 hdc, bir sonraki st’de dc, bir sonraki st’de 2 hdc, bir sonraki st’de sc, bir sonraki st’de sl ve kesilmiş ipliği kesin.

Sağ kanat

Sonraki 8 skip atla, sonraki stde ipliğe katıl, sonraki st’de ch 1, sonraki stde sc, sonraki stde 2 hdc, sonraki stde dc, sonraki stde 2 hdc, sonraki stde sl ve kesilmiş ipliği kes.

Yaklaşık 2 ila 3 inç boyutunda birkaç kısa iplik kordonu kesin. Telleri ikiye katlayın. Daha büyük bir kanca kullanarak bir ilmek oluşturmak için ipliklerin merkezini kulağın köşesinden çekin, kancayı kullanarak ipliklerin serbest uçlarını ilmek boyunca çekin ve ilmek sıkın. Diğer kulak için tekrarlayın. Kenarları kesin.

Ayaklar

Her bir kanattan 2 sts atla, ipliğe birleştir, ch3, aynı st.

Gözler (2 yap)

Her turun sonunda katılmadan sürekli turlarda çalışın. 
Yuvarlak 1: kullanarak beyaz CH2, 2. ch (6 sc) 6 sc 
Yuvarlak 2: Her st civarında (12 sc) 2 sc 
: Yuvarlak 3 her st civarında (12 SC) Sc. Bir sonraki st ile bir sl st ile katılın ve sıkın. 

Siyah nakış çile kullanarak, nakış gösterildiği gibi gözler üzerinde kirpikleri.

birleştirme

Tüm gevşek uçlarda dokuma yapın. 
Gözlerini dik. 
Vücudun üzerine nakış Gaga ve V.

 

 

Bir cevap yazın