Asya Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere asya başak örgü modeli yapılışı anlatımını hazırladık. Görüntüsünü çok sevdiğim Asya başak örgü modeli yapılışı çok kolay bir örgü modelidir. Yeni başlayanlara kafasına yatanlara öneririm ama anlamadan başlamayın. Diğer farklı örgü modelleri yaparken yapılışı nı anlamasak da başlarız örerken öğreniriz bu öyle değil mantığı kuralları kafanıza yatsın öyle başlayın.

Asya Başak Örgü Modeli Yapılışı

Asya başak örgü modeli yapılışı şöyle oluyor, belirli sayıda ne öreceksek ona göre ilmek sayısı atıyoruz , ilmek sayısı 3 e bölünebilir olmalı. başlarken 2 sıra haraşo örüyoruz ya da hırka yelek gibi bir şey yapacak isek 6-8 sıra karaşo örelim. Sonra örgünün ön yüzünde çalışırken yani düz örgü örme sırasına gelince ilk 6 ilmeği en az 12 sıra en fazla 16 sıra ön kısım düz arka kısım ters örgü örülüyor. Resimde görüyorsunuz. Sonra sırayı ön kısımda tamamlıyoruz .( 1. başak örüldü ) Yine ilk 6 ilmek düz örüyoruz sonra soldaki şişten 3 ilmek daha örüyoruz. Toplamda 9 ilmek örmüş oluyoruz.

arkayı döndüğümüzde ters olarak 6 ilmek örüyoruz son 3 ilmeği örmeden bırakıp sönüyoruz ön yüzde yine 6 ilmek düz örülür. Bu şekilde 2. başak örülmeye başlanır.

Asya başak örgü modeli yapılışı bu kadar kolay. Peki asya başak örgü modeli ile neler yapılabilir? asya başak örgü modeli ile hangi örgü modelleri yapılır resimlerle sizlere sunacağız aynı zamanda söyleyelim : asya başak örgü modelli boyunluk yapılışı, asya başak örgü modeli ceket yapılışı , bayan örgü palto asya başak örgü modeli ile çok şık ve ağır duruyor. Bu kadar da kolay bir model. asya başak örgü modeli ile boyunluk yapılışı nda 240 mt 1 yumak ip yeterli oluyor. Anlaşılmayan bir şey varsa videolu anlatımı izleyebilirsiniz. Videolu anlatım çok sade ve güzel anlatılmış.

Asya başak örgü modeli yapılışı resimli anlatımı :

Asya başak örgü modeli ile yapılan örgü modelleri :

Asya başak örgü modeli yapılışı videolu anlatımı :

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın