Amigurumi Makaron Yapılışı

Örgü makaron yapılışını anlatacağız. Çocuklarınız güvenle oynayabileceği örgü oyuncak modeli makaron nasıl yapılır aşağıda resimli ve anlatımı olarak amigurumi makaron yapılışı tarifini bulacaksınız. Mutfak dekorasyonunda kullanacağınız amigurumi makaron modellerini şık bir sunum tabağı içinde sergileyebileceğiniz gibi arkasına mıknatıs takarak magnet makaron yapabilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Macaron Nasıl Yapılır ?

  • Pembe ve beyaz iplik
  • Tığ
  • İğne
  • Elyaf

Pembe renkli iplik ile 4 zincir çekerek başlıyoruz. Çektiğimiz zinciri halka yapalım ve içine 8 sık iğne örelim.

Bir sonraki turda her sıraya iki kez batalım. Ve 16 sık iğnemiz olsun. Bir sonraki turda bir ör bir attır ile 24 sık iğne örelim. Diğer turda sırası ile iki ör bir arttı ile 32 sık iğne örelim. Bir tur arttırma ve eksiltme yapmadan 32 sık iğne örelim. Daha sona üç ör bir arttır ile 46 sık iğne örelim. Arttırma ve eksiltme yapmadan 4 sıra 46 sık iğne örelim.

Beyaz renkli ipe geçelim ve iki sıra 46 sık iğne örelim.

Şimdi yine beyaz iplik kullanmadan ilk başta ördüğümüz gibi pembe iplikle bir parça daha örelim.

Macaronların iki parçasını karşılıklı dikmeye başlayalım.

Küçük bir delik bırakalım ve oradan elyaf doldurmaya başlayalım. Elyaf doldurduktan sonra kalan kısmı da dikelim.

Çocuklarınızın oynarken de kullanabileceği örgü macaron hazır.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın