Amigurumi Arı Çıngırak Yapılışı

Amigurumi Sevimli Arı Çıngırak Yapılışı

Malzemeleri

  • Sarı, kahverengi, beyaz iplik
  • Tığ
  • Makas
  • Boncuk
  • Çıngırak
  • Plastik aparat

Sarı iplikle 2 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra içine 6 sık iğne yapalım.

Bir sonraki turda her sıraya iki kez batarak 12 sık iğne yapalım. Şimdi arttırmalara devam ediyoruz. Şimdiki turda bir ör bir arttır, sonraki turda 2 ör bir arttır ve devam ederek 3 ör bir arttır, 4 ör bir arttır olarak devam ediyoruz örmeye. 5 ör bir artır olarak bir sıra örelim. 2 sıra artırma ve eksiltme yapmadan örelim. Daha sonra siyah boncukları göz olması için dikelim. Kahve iple ağzını işleyelim. Pembe iple yanaklarını işleyelim.

Kahverengi iplikle 3 sıra örelim. Tekrar sarı ipliğe geçip 3 sıra artırma ve eksiltme yapmadan örelim. Tekrar kahve iple 3 sıra örelim. Sarı ipliğe geçelim. 2 sıra arttırma yapmadan örelim. Şimdi 5 ör bir ekslit olarak bu turu tamamlayalım.

Kahverengi ipliğe geçelim. İçine plastik aparatın içine çıngırağı yerleştirip örmeye devam edelim. 4 ör bir eksilt, 3 ör bir eksilt, 2 ör bir eksilt olarak. Bir sıra 12 sık iğne olarak örelim. Bir ör bir eksilt olarak turu tamamlayalım. Ve 3 sıra artırma yapmadan örüp bitirelim.

Kahverengi iplikle gözlerin hizasından resimdeki gibi 12 zincir çekelim. 3. zincirden itibaren sık iğne yapıp arının üzerine dikelim.

Beyaz iplikle kanatları için 6 zincir çekelim. 2. zincire sık iğne yapalım. Yanındaki zincire 1 tekli trabzan yapalım. Sonraki zincire 1 trabzan yapalım. Yanındaki zincire tığa iki kez ip dolayarak 3lü trabzan yapalım. Yanındaki zincir içine 7 3lü trabzan yapalım. Devam ederek yanındaki zincir içine bir 3lü trabzan yapalım. Şimdi sırası ile 1 trabzan, 1 tekli trabzan 1 sık iğne yapıp bitirelim. Aynı şekilde bir kanat daha örelim. Ve arının üzerine dikelim.

Ve sevimli tığ işi arı hazır.

 

Bir cevap yazın