4 Yaş Örgü Kız Çocuk Elbise Yapılışı

3-4 yaş kız çocuk elbise yapılışı anlatımını paylaşacağız sizlerle. Bu günlerde aradığım bir örgü örneği bu. Ben de yapacağım ama bu yeni başlayanlar için bile kolay bir model. alt kısmını farklı yapmayı planlıyorum hayırlısı.

4 Yaş Örgü Kız Çocuk Elbise Yapılışı

Koton ipler ile dilediğiniz renklerle yapabilirsiniz. Güzel bir ayrıntı var bu tığ işi örgü kız çocuk elbisesinde cepli bir elbise modeli. Ve cepleri papatya. Papatya cepli kız çocukj elbisesini çocuklar çok beğenecek. İyi bir fikir olmuş bu. Papatyanın yapılışını da anlatmışlar orijinal tarifte normalde çevirip yayınlıyorum ama tam zamanı ve çok sevdim fikri hemen yayınlamak istedim. Yapacak olanlara kolay gelsin.

62 zincir ile başlanıyor. başlarken ilk ilik yerini de bırakmak için 4. ilmeğe batarak bir delik oluşturuluyor. Sıra boyunca 2 li trabzan yapılıyor 60 adet trabzan ile ilk sıra bitiriliyor. İkinci sırada ise arttırmalar yapılıyor 70 trabzan ile bitiriliyor… bu şekilde başlangıcı gerisini de ayrıntılı anlatacağım. sevgiler..

 

4 yaş kız çocuk elbisesi yapılışı anlatımı orjinali bu linkte bulabilirsiniz. En yakın zamanda hepsini çevirip yayınlayacağım yabancı sitelerden tarif okumayı bilmeyenler için.

4-yas-kiz-cocuk-elbisesi-yapilisi-4

 

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2017/04/caron-crochet-daisy-dress.html

 

Bir cevap yazın