3 Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

3 renkli örgü yapılışından bahsedeceğiz. Renkli örgü yapılışı çoğu zaman ip yürütme konusu yüzünden ertelediğimiz bir örgü modelidir. Bebek örgü modellerinde renkleri kullanmamız yapacağımız modeli çok farklı , şık ve şirin yapabilir. Örgü modellerinde renklerin akışı uyumu çok önemlidir. Bir kaç renk kullanacaksak örgünün temizliği de önemlidir ipleri saklayabilmek bağlantı yerlerini gizli tutabilmek başarılı bir örgü modelinin temelidir.

3 renkli örgü sadece  bebek örgülerinde değil yetişkin örgü modellerinde de kullanılır. Atkı modelleri, yelek modelleri ya da bere modelleri yapılışlarında renkli örgü modelleri kullanılır. Değişik örgü modelleri yapabilirsiniz değişik renkleri konbinleyerek çok şık battaniyeler yapabilirsiniz. Bu şekilde evde kalan artık ipleri değerlendirme fırsatınız olur.  Bebek örgülerinde bunu çok yaparız örgü yelek modelleri ve renkli hırka modelleri bu ihtiyaçtan doğmuştur.

3 Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli ilk gördüğümde tunus işi örgü modeli sandım. Ama yakından incelediğimde şiş örgü modeli olarak yapılmış. Güzel bir örnek. Yapılışını ayrıntılı bir biçimde görme vakti.

1.tur : 2 ilmeği düz olarak örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. 2 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. 2. ilmeği düz olarak örelim. Doladığımız ilmeği şişten çıkartalım. Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 1 düz ör, doladığını şişten çıkart, sonraki ilmeği örmeden diğer şişe al olarak devam edelim.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Bir önceki turda örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden diğer şişe alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. 2. ilmeği düz örelim. Bir önceki turda örmeden aldığımızı tekrar örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 1 düz , 1 örmeden al olarak devam edelim.

5.tur : Yeni rengimize geçiyoruz. 3 ilmek düz olarak örüyoruz. Şişe 2 ilmek dolayıp 2 ilmek düz olarak örüyoruz.

Modelin yapılışı bu şekilde arkadaşlar. Uzattığımız yani örmeden aldığımız ilmekleri birbiri arasına gelecek şekilde ayarlıyoruz.

3 Renkli Örgü Modeli Yapımı Viedo

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın