3 Boyutlu Papatya Motifli Tığ işi Bebek Battaniyesi

3 boyutlu örgü modellerine çok cici yeni model battaniye modeli yapılışı paylaşacağız. En sevdiğim çiçektir papatya çocukluğumdan beri. İlk baharın gelişini müjdeler okullar tatil olacaktır o geldiyse.. Şimdi sizlere bebek battaniyesi modeli motif battaniye yapılışını anlatacağız ve üzerinde 3 boyutlu papatya örgü modeli ile hazırlanmış. Motifi küçük tutarak tığ işi 3 boyutlu atkı modeli de yapabilirsiniz. Daha ince ipler ile 3 boyutlu tığ işi masa örtüsü modeli de yapabilirsiniz.Örgü  Saç bandı modeli vaya örgü kırlent modeli olarak da değerlendirebilirsiniz.

3 Boyutlu Papatya Çiçek Motifi Örgü Yapılışı

3 boyutlu motif battaniye yapılışı için ilk önce 3 numaralı tığ, ve papatya motifine uygun beyaz, yeşil ve sarı renkli ip malzemelerimiz. İpin içeriğini soracak olursanız ben motif battaniye yaparken koton ip çok seviyorum onu kullanıyorum. Ama siz bebe yünü varsa elinizde onu da değerlendirebilirsiniz kullanabilirsiniz. Bebe yünü ile de güzel oluyor motif battaniyeler. Tüylenme yapmayacak içerikleri kullanmaya özen gösteriyoruz zaten örgülerimizde.

3 boyutlu battaniye modelini önce ortadaki sarı kısmını , sonra beyaz papatya yaprakları örülür. sonra yaprakların dibinden başlayarak yeşil renk ile motifi kare motif haline dönüştürme örgüsü yapılır. En sonunda beyaz renk ile kare motif hanım dilendi bey beğendi örgü modeli uygulanarak devam ettirilir. Modelin yapılış sayıları ayrıntılı olarak videolu anlatımındadır. Kolay gelsin.

 

xxx

 

Bir cevap yazın