2 tane Haraşo Yapraklar Modeli Yapılışı videolu

Haraşo yapraklar örgü modeli 2 tane yapraktan oluşuyor ve tüm model bu yaprakların tekrarı ile yapılıyor. Haraşo yapraklar örgü modeli her türlü örgü modelinde kullanılabilir. Bebek örgü modellerine çok yakışır. Bebek battaniyesi modeli olarak çok şık olur. Örgü bebek yelek modeli olarak da haraşo yapraklar örgü modeli de uygun olur. Haraşo yapraklarından hırka da yapılabilir çocuk hırka modeli olarak kullanılabilir. Bayan atkı modeli olarak kullanabiliriz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Haraşo Yapraklar Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin şablonu aşağıdaki gibi :

Modele şişe ilmek sayısını 8 ve katları olacak şekilde ilmek atarak başlayalım.

1.tur : Tüm sırayı düz olarak örelim.

2.tur : Tüm sırayı ters olarak örelim.

3.tur : Bu turu 4 ilmek düz , 4 ilmek ters olarak örelim.

4.tur : Bu turu 3 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim. Son 5 ilmeği 4 ters, 1 düz olarak örelim.

5.tur : 2 ilmek ters , sıra sonuna kadar 4 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak turu tamamlayalım. Son 6 ilmeği 4 düz, 2 ters olarak örelim.

6.tur : 1 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim. Son 7 ilmeği 4 ters, 3 düz olarak örelim.

7.tur : 3 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak bu sırayı örelim. Son 5 ilmeği 4 ters 1 düz olarak örüyoruz.

8.tur : 2 ilmek ters, sıra sonuna kadar 4 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak turu tamamlayalım. Son 6 ilmeği 4 düz 2 ters olarak örelim.

9.tur : 1 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak sırayı tamamlayalım. Son 7 ilmeği 4 ters 3 düz olarak örelim.

10.tur : Bu turu ise 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim.

Modelin yapılışı bu 10 tur tekrarından oluşuyor. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın