2 Parça Kare Örgü ile Kazak Süveter Yapımı

2 kare parça ile süveter yapılışı anlatımını bulacağınız yazımızda, süveter modeli yapımı sırasında yapacağınız örgü tekniği tamamen sizin zevkinize kalmış. Aynı zamanda yazlık örgü modelleri ile de yapabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde örgü kazak ve süveter modelleri yapabilirsiniz. Farklı örgü teknikleri kullanarak da mevsimsel örgü modelleri yapabilirsiniz.

Daha önce sizlerle dikişsiz süveter örnekleri paylaşmıştık. Sizler de hediyelik ya da kullanımlık örgü süveter ve kazak modelleri yapabilirsiniz. Bu da ona benzer çok basit örgü modeli yapımı olarak yapımını öğrenebileceğiniz süveter modeli. Dilediğiniz renkler ile kız ya da erkek süveter modeli yapabilirsiniz. Haraşo örgü modeli kullanılmış resimdeki örnekte. Büyük çocuklar için süveter modeli olarak da kullanabilirsiniz. 7mm lik şiş kullanılıyor. Boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz örnekteki süveter de 30 sıra haraşo yapılmış. ve bu büyüklükte bir süveter 5-6 yaş için kullanılabilir.

Yaka kısmında kesme işlemi yok ancak siz isterseniz kesme işlemi yapabilirsiniz.Ön kısmında kesme yapabilir arkasını düz kesmeden yaka yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın