17 tane ilmek ile Dalgalı Zigzak Örgü Battaniye Yapılışı

Çok güzel bir bebek battaniyesi modeli dalgalı zigzak örgü bebek battaniyesi modeli yapılışı anlatımlı olarak sitemizde bilgilerinize ve beğenilerinize sunuyoruz. Zikzak battaniye yapmak için 17 tane ilmeğe ihtiyacınız var. Modeli 17 ilmeğin tekrarı ile oluşuyor. 17 tane ilmekle ilgili örgü modelini takip ederek örgü battaniye yapabilirsiniz. Sizlerde yakınlarınıza televizyon battaniyesi ya da bebek battaniyesi yapıp hediye edebilirsiniz. Kombin renklerle harika duracaktır. Bu örgü zikzak battaniye modelini örüp satabi,lirsiniz. Battaniye modelleri sitemizde fazlasıyla mevcut. Sizlerde sitemizdeki örgü bebek battaniyesi modellerine bakarak bir model seçebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Zikzak Bebek Battaniyesi Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemelere

  • Akrilik iplik
  • 6.5 mm tığ
  • Makas

120 zincir çekerek başlayalım. Her ilmek üzerine bir kez batarak  119 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda 3 zincir çekip dönelim. Aynı yere 4 trabzan yapalım. Bu işlemi bir kez tekrar edelim. 1 sık iğne atla sonrakine 1 trabzan yap. 6 kez aynı işlemi tekrar edelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Bu turda ilk etapda yaptığımız gibi sık iğne ile tamamlıyoruz. Fakat ön ilmeklere batarak örüyoruz. 73 sıra olana kadar turları tekrar ederek örüyoruz. Battaniyenin modeli bu kadar. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz.

Modelin grafiği aşağıdaki gibidir. Örerken sizlere yardımcı olacak kolaylık sağlayacaktır. Model tek renk olarak da örülebilir. Her türlü çok güzel duruşu var.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın