1 tane kareden Çok Kolay Örgü Tavşan Yapılışı

Sadece 1 kareden örgü tavşan nasıl olacak derseniz yazımızı okuyun ve resimleri takip edin.. Sizlere her zaman çok kolay örgü modelleri bulmaya çalışıyoruz yapılması kolay şık örgü modelleri yapılışlarını paylaşmaya çalışıyoruz. Bebek örgü modelleri, amigurumi modelleri , ve yetişkin bayan örgü modelleri sitemizde ilgili konu başlıkları altında çokca model ve yapılış paylaşımı ile sizlerle buluşmaktan mutluyuz. Sizler için gezmesi keyifli ve aradığınız tarifleri yapılası bir dille anlatan bir site olması için canla başla çalışıyoruz. Örgüye yeni başlayanlar için de ayrıntılı anlatımlı örgü modelleri ve videolu anlatımlı örgü modelleri bulunmakta. Şimdi kolay örgü tavşan nasıl yapılır anlatalım :

1 tane kareden Çok Kolay Örgü Tavşan Yapılışı

Bizim evdeki afacanlar bu tavşanı çok sevdi .. Bu tavşan, 1 tane kare örgüden yapılacak kadar basit bir örgü tavşandır. Örgü tavşan yapılışı için herhangi bir boyutta kare örebilirsiniz. (Bu resimdeki örgü için , 4mm şiş ve 28 ilmek atıp, 28 diş haraşo örgü yapabilirsiniz.)

Aslında aynı renk bir iplik ile dikilmesi gerekiyor yünün kendisi ile dikebilirsiniz burada sadece resimlerden görebilesiniz diye beyaz ip ile dikilmiştir. Karenin ortasından tam karşı kenara kadar dikin, tam yarısı olduğundan emin olmak için katlayarak bakabilirsiniz. İpliği çekeceğiniz için başlarken sıkı bir düğüm atarak başlayın ipliği çektiğimizde dikiş sökülmesin kare örgü büzüşsün.

 

 

Daha sonra resimde olduğu gibi  karenin yarısına üçgen şekilde  dikiş yapın

Bu ipliği çekmeye başladığınızda, tavşanın kafasının ve kulağının oluşmaya başladığını görebilirsiniz.

Çok sıkı çekmeden önce – biraz içini doldurun sonra ipi çekin (burada saf yün kullandım, ancak polyester kullanabilirsiniz)

İpliği sıkıca çekin ve sabitlemek için delikten birkaç dikiş yapın.

Sonraki adımımız :  – tavşanın arkasını da dikin (kare bölümü) bu bölümü dolduracak kadar büyük bir delik bırakın alt kısmında.

Bu bölümün sonuna geldiğinizde – bu noktanın tavşan boynuna gelmesi için ipi sıkıca çekin ve onu sabitlemek için birkaç dikiş yapın.

 

Daha sonra kulakları resimdeki gibi tavşan kulağı şekli vererek dikin. (kulağın alt kısmını kapatmak için o kısmı dikin) birkaç dikişle kulakları nasıl konumlandırdım?resimden görebilirsiniz.

Kuyruk yapmak için, dağınık olmayan bir miktar top alıp koydum ve tavşanın vücuduna eklemek için keçe iğnesi ile diktim.  Alternatif olarak siz sadece küçük bir ponpon yapın ve yerine dikin. Kabarık tavşan istiyorsanız saçaklı olan tavşan tüyü yün veya angora yünüyle deneyin.. İyi eğlenceler..

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve örgü yapılışları kategori bölümünden istediğiniz örgü yapılışı kategori sine tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın