1 saatte Kolay Patik Nasıl Örülür?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Bir saatte patik örmeye ne dersiniz. Kombiler tam olarak kapanmadı daha. Akşamları yanıyor. Gündüz kapalı iken ayaklarınızın üşümemesi için 1 saatte patik örmeyi anlatmak istiyorum sizlere . Daha önce anlattığımız gibi 1 saatte kolda battaniye örme. Anlatımlı örgü patik yapılışını da  farklı bir modelde yapabilirsiniz. Şıklığı ve zarifliği sevenler için örgü terlik yapımını da örebilirsiniz. Üzerinde boncuklar kullanarak.

Bir Saatte Kolay Örgü Patik Yapımı

Hediye etmek için güzel bir fikir. Sadece 1 saatte hazırlayacağınız bir çift örgü patik modeli. Boyutlarını artırma yaparak ayarlayabilirsiniz.

1.tur : 5 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir ile başlayarak yanından devam ederek 11 trabzan yapalım. Toplamda 3 zincir ile birlikte 12 trabzan olacak.

2.tur: 3 zincir çekelim. Her ilmeğe iki kez batarak 24 trabzan yapalım.

3.tur : 5 ilmeğe tek batarak 5 trabzan yapalım. Sonraki sıraya aynı yere 2 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar 5 ör bir artır ile 28 trabzan yapalım.

4.tur : Artırma ve eksiltme yapmadan 28 trabzan olarak örüyoruz.

Not : Parmak uçlarınızı kapatacak şekilde 4. turu tekrar edin.

5.tur : 20 sıraya 20 trabzan yapıyoruz. Dönüyoruz. ( Son 7 sırayı örmüyoruz. ) (21)

6.tur : Artırma yapmadan örüyoruz. (21)

Ayak uzunluğunuza erişene kadar aynı şekilde örmeye devam edin.

Son satır bölüm 1 : İlk 5 sıraya sık iğne yapalım. Sonraki sıraya tekli trabzan yapalım. Şimdi devam ederek 9 trabzan yapalım. 1 tekli trabzan , 5 sık iğne yapıp bitirelim. İpi uzun bırakıp keselim.

Sağ taraftan başlayarak topuk için ördüğümüz kısmı katlayın. Ve yan kısımlara trabzan yaparak örmeye devam edin. Daha sonra yan kısımları da bitirdiğinizde bir sıra farklı bir iple sık iğne örün.

1 saatte ördüğümüz patik bitti. Çok kolay bir şekilde renk renk patikler örebilirsiniz. Mutlu günlerde giyin.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın