0-6 Ay Tığ ile Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

0-6 ay tığ ile örgü bebek yeleği yapılışı ile sizlere çok güzel bebek yelek modelleri sunmaya devam edeceğiz. Daha önce de sizlere sunduğumuz kolay bebek yeleği yapımı anlatımı    konusunda da sizlere şiş örgü bebek yeleği yapımı anlatımını sunmuştuk. Yeni başlayanlara uygun örgü örmeyi bilmeyenler için ayrıntılı anlatımlı basit örgü modelleri ile örgü yelek yapım oldukça kolay, yapamadığınız anlamadığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin.

Tığ ile yazlık yelek yapımı anlatımını sunduğumuz yazımızda sizlere hem videolu anlatım hem de kısaca yapılışı anlatımını sunuyoruz. Yapmak isteyen herkese kolay gelsin yapınca resim atarsanız yayınlamaktan mutlu oluruz.

 

Bebek Yeleği İçin ( 0.6 ay) Gereken Malzemeler 1 adet Alize Baby Best 3.5 no tığ 81 zincir çekip başlanır. Ön beden için 11 trabzan 12. zincirden ayrım yapılır. Kol için 16 trabzan 17.zincirden ayrım yapılır. Arka beden için 22 trabzan 23.zincirden ayrım yapılır. Diğer kol için 16 trabzan 17.zincirden ayrım yapılır. Diğer ön beden için 11 trabzan yapılır. Her sırada ayrım kısımların dan artırma yapılır 1 trabzan her beden sayısında artar. 5 sıra da arttırmalarla kol birleşimi yapılır. Kol birleşimi den sonra yeleğin roba sırası tamamlanır. Model sırası kurulur. 12 sıra örülür. Roba bitiminden model bitimine kadar 21 cm dir

 

Bir cevap yazın