Çiçek Desenli Takım Lif Yapımı Anlatımlı

Çiçek desenli takım lif yapımı anlatımı ile sizler de çeyizlere çok güzel bir lif modeli kazandırmış olacaksınız. Takım lifler bu sene moda, 1 adet kare lif , 1 adet yuvarlak lif , 1 adet kese lif ve uzun lif modelleri ile takım yapılıyor ve aynı desen aynı renk aynı süslü lifler ile çok güzel bir takım oluşuyor.

Çiçek desenli takım lif uzun modeli Kese modelinde olduğu gibi 7 numara tığla ipler içten yürütülerek örülüyor. Uzun modelde Uç kısımlara plastik halkalar kullanıyoruz. 6 fıstık genişliğinde başlıyoruz. Genişlik 11 fıstık olana kadar artırıyoruz. 4 sıra düz devam ettikten sonra çiçek desenimizi koymaya başlıyoruz. Deseni bitirdikten sonra yine 4 sıra düz beyaz örüp altta 6 fıstık kalana kadar eksiltiyoruz. Uç kısmına plastik halka takıyoruz. Kenar oyası olarak modeli bitiriyoruz.

Çiçek desenli takım lif kare modeli yapımı Kare Modelimiz için 7 numara tığla 25 fıstık genişliğinde yıldız tekniğiyle 2 sıra örüyoruz. 3. Sırada çiçek desenimizi koymaya başlıyoruz. İpler içten yürütülerek enine boyuna 5 sıra çiçek olana kadar örüyoruz. Son 2 sırayı yine sade beyaz örüyoruz. Kenar oyası yaparak modeli bitiriyoruz

 

 

Bir cevap yazın